Ekomuzeum to sieć atrakcji w terenie prezentujących „żywe” dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe – pozwala w wyjątkowy sposób zobaczyć, poznać i doświadczyć różnych wartości regionu.

Ekomuzeum Doliny Karpia zaprasza w ciekawe zakątki, gdzie można podziwiać malownicze krajobrazy, poznać unikatową przyrodę, dowiedzieć się, na czym polega gospodarka stawowa oraz posmakować lokalnej kuchni, szczególnie potraw z wyjątkowych, hodowanych na miejscu ryb. Ekomuzeum to także okazja do spotkania z pasjonatami, którzy nie tylko opowiadają o swojej działalności, prezentują niezwykłe wyroby ale też uczą jak można je zrobić samemu.

Wszystkie miejsca i ich gospodarze zapraszają. Chętni proszeni są o wcześniejsze ustalenie terminu bezpośrednio z gospodarzami miejsc lub ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia pełniącym funkcję Koordynatora Ekomuzeum.

Ekomuzeum Doliny Karpia zaprasza na atrakcyjne wydarzenia i imprezy w ciągu całego roku.

Więcej informacji o Ekomuzeum Doliny Karpia na stronie:

www.ekomuzeumdolinykarpia.pl

Ekomuzeum Doliny Karpia powstało przy wsparciu merytorycznym Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych.

Partnerami Ekomuzeum Doliny Karpia jest Ekomuzeum Żabi Kraj oraz Ekomuzeum Gościnna Kraina koordynowane przez Lokalną Grupę Rybacką "Żabi Kraj" oraz Lokalną  Grupę Rybacką "Dorzecze Soły i Wieprzówki". Partnerzy współpracowali ze sobą przy tworzeniu  ekomuzeów tworząc pierwszą na terenie Polski Południowej sieć ekomuzeów oddającą rybacki  charakter terenów.

Zapraszamy do stron naszych zaprzyjaźnionych ekomuzeów:
www.ekomuzeumzabikraj.pl
www.ekomuzeumgoscinnakraina.pl